Food Revolution Day se blíží, přijďte podpořit lepší školní stravování

Světový den boje za lepší stravování dětí, Food Revolution Day, proběhne na celém světě letos 20. Května. My ho chceme také podpořit po boku iniciativy Skutečně zdravé škola, která pro tento den připravila několik akcí pro školy i veřejnost. Zapojte se také a přijďtei podpořit ideu Food Revolution Day na happening za zdravé stravování, nebo se zapojte do jeho podpory jakkoliv jinak. Rozhodně to nebude nuda!

20. května proběhne po celém světě Food Revolution Day – den, který oslavuje kvalitní, čerstvé a opravdové jídlo. Den je každoročně spojený s aktivitami, které mají především dětem ukázat důležitost kvalitního stravování, nadchnout je pro dobré jídlo a přesvědčit i rodiče, že má význam se jídlu věnovat. A stejné cíle, směřované na školy, má u nás Skutečně zdravá škola, občanská iniciativa, která se dlouhodobě zasazuje o zlepšení školního stravování a kterou my dlouhodobě podporujeme.

Letos školní jídelny zapojené do jejího programu vaří podle zdravých receptů Jamie Olivera a děti si budou ve třídách připravovat Jamieho snídani bez cukru – naučí se při tom spoustu o tom, proč je jídlo, které jedí, tak důležité, proč je dobré i to, co není sladké a především – že jídlo je hlavně radost!

To ale není všechno – podpořit Food Revolution Day totiž může úplně každý. Zapojíte se také?

Aktuální program akce najdete zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>