Den Země bude na téma rodinné farmy

Ekocentrum Koniklec a MČ Praha 12 zve na 23. ročník zábavně naučné akce Den Země 2014, která se bude konat v sobotu 12. dubna od 13 do 18 hodin ve volnočasovém areálu Freestyle Parku Modřany. Tématem letošních oslav Dne Země je Mezinárodní rok rodinných farem.

Návštěvníci se mohou těšit na soutěže s ekologickou tématikou pro děti i rodiče, krátké přednášky k tématu, divadlo EKODOMOV a mnoho dalšího. Hlavní téma budou doplňovat informační a prodejní stánky, ukázky řemesel (například ševcovství) a včelařství. Jako každý rok byly osloveny k účasti i místní školy. Akcí bude provázet kapela Živá huba.

Den země lze oslavit i skutečně aktivně

Kdo má chuť aktivně podpořit myšlenku Dne Země a něco konkrétního udělat pro životní prostředí kolem sebe, je vítán při úklidu odpadků v Modřanské rokli, a to v pátek 11. dubna. Úklid bude probíhat pod záštitou Ekocentra Koniklec, bližší informace podá PhDr. Dagmar Koucká, tel. 737 909 300.

Freestyle Park se nachází u Vltavy, při ulici Vltavanů, nedaleko ulice K Jezu (pod modřanským jezem), kde lze navštívit restauraci, nebo se lze občerstvit ve stáncích v areálu. Vstup na akci je zdarma. Den Země Prahy 12 je tradičně pořádán za finanční podpory firem působících na území městské části Praha 12.

Z programu na pódiu vybírá Biospotřebitel tyto výstupy:

13,45 Asociace soukromých zemědělců

14,35 Rodinná farma Čapí letka

15,20 Regionální značky

16,10 Komunitní zahrady Kuchyňka a Zebra

17,05 Semilská pekárna

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>