Pojeďte ze školy na ekostatek

Ekologické statky jsou ideálními místy pro vzdělávání o zemědělství, spojují v sobě jak produkci potravin, tak ochranu životního prostředí v jenom místě, navíc jsou přístupné a otevřené veřejnosti a mnohé z nich se na vzdělávání a výchovu dokonce specializují. PRO-BIO LIGA přináší pražským školám možnost jak se dozvědět víc o možnostech výukových programů na statcích v okolí města.Na statku by se dětem neměla jen jinou formou zprostředkovávat teorie ze školních lavic. V popředí by měl stát prožitek, a právě praktická spolupráce může dětem a mládeži takové prožitky přinést. Děti zde o zemědělství nejen slyší, ale také zemědělství vidí, cítí, ochutnávají a dotýkají se ho .

Zejména ekologické farmy velmi dobře splňují tyto požadavky, neboť jde většinou o podniky menší rozlohy, ale zato s velkou rozmanitostí plodin i hospodářských zvířat s maximální snahou o soběstačnost a uzavřený cyklus živin a energie.

A právě z těchto důvodů vydáváme tuto publikaci, která by měla školám usnadnit orientaci v tom, jaké jsou možnosti absolvovat vzdělávací program na některém z ekologických hospodářství v širším okolí hlavního města Prahy. Aktualizovaný seznam hospodářství s pedagogickými možnostmi je k dohledání na www.zeskolynastatek.cz.

Vznik publikace a webové stránky www.zeskolynastatek.cz byl podpořen hlavním městem Prahou a Ministerstvem zemědělství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>