Exkurze do komunitních zahrad a rodinných farem v Praze a okolí pro žáky škol na území hl. m. Prahy

Exkurze probíhají na komunitních zahradách, potravinově využívaných školních zahradách, rodinných farmách, komunitních kompostárnách, městských včelínech a městských produkčních sadech v hl. m. Praha a jeho okolí. Celkem je v nabídce 20 různých provozoven, ze kterých je možné si vybrat.

Základní školy a gymnázia na území hlavního města Prahy mohou aktualizované nabídky exkurzí využít v průběhu druhého pololetí školního roku 2016/2017 a během celého školního roku 2017/2018. Žáci a studenti mají možnost na vybraných provozovnách poznat historii místa, fungování provozu, typ hospodářské produkce, či její zpracování. Programy jsou vedeny zkušenými lektory z provozů a pořádajících organizací. Každý z účastníků obdrží tematicky zpracovaný pracovní list s nejdůležitějšími informacemi z dané provozovny.

Zájemci mají možnost vybírat z níže uvedeného nabídkového katalogu, kde lze nalézt u každé nabízené provozovny základní informace o provozovně a programu exkurze, dopravě do místa exkurze, které měsíce jsou pro účast na programu nejvhodnější či doporučení na vhodné oblečeníÚčast pro jednoho žáka na programu je zpoplatněna 30 Kč. U mimopražských provozoven je zajištěna zdarma autobusová doprava do místa provozovny a zpět.

Katalog exkurzí naleznete zde.

Pro rodiny s dětmi budou nabízeny jednorázové akcekteré nejsou součástí nabídkového katalogu a budou vždy s předstihem zveřejněny na internetových stránkách realizátora a dále bude nabídka na tyto jednotlivé akce rozesílána do rodinných a mateřských center, do domů dětí a mládeže a do dalších podobných zařízení na území hlavního města Praha. Rodiny s dětmi mají účast na programu zdarma. V případě účasti na mimopražské provozovně si dopravu hradí účastníci sami.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z některých exkurzí:

Waldorfská ZŠ Jinonice, včelařský klub

Vrch Třešňovka

Komunitní zahrada KomPot – celé album

 

Hlavní město PrahaExkurze pořádá Hlavní město Praha a zajišťje je konsorcium neziskových organizací PRO-BIO LIGA, Ekodomov, Kokoza, 01/71 ZO ČSOP Koniklec.

1 komentář u “Exkurze do komunitních zahrad a rodinných farem v Praze a okolí pro žáky škol na území hl. m. Prahy

  1. Pingback: Školní exkurze “Učíme se na statku i na zahradě” v Praze a okolí | Biospotřebitel

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>