Kurz Pěstuj ekologicky!

Celosezónní praktický kurz ekologického pěstování pro začátečníky Máte pocit, že pěstování zeleniny v souladu s přírodou je nemožné? Máte hodně načteno, ale nevíte, kde začít? Nebo jste začali, ale realita je jiná, než psali v knížkách?

První kurz 21.5. 2016 – Základy ekopěstování

Dokumenty z teoretické části jsou ke stažení zde:

Další informace

Další termíny: 8. října a 22. října
Vždy 14:00-18:00
Maximální počet účastníků: 15

Přihlašovací formulář: http://bit.ly/pestuj
Více informací na www.biospotrebitel.cz/eppz
Kontakt: honza@biospotrebitel.cz, tel. 774 683 833

Pořádá PRO-BIO LIGA ve spolupráci se sdružením Kuchyňka
www.kzkuchynka.cz

Pěstuj teoreticky.
Seznámíte se se základními aspekty ekologického pěstování zeleniny v průběhu jednoho zemědělského roku. První část každého setkání dne bude věnována teoretickým základům pěstování a povedou ji odborníci a praktici v oboru (např. péče o půdu, semenaření, ochrana rostlin).

Pěstuj prakticky.
V rámci druhé poloviny každé dílny budeme ve skupinkách pracovat na poli a učit se společnou prací. V průběhu sezóny se naučíte nejen základní techniky a postupy ekologického zahradničení, ale také vyhodnotit situaci a vývoj na zahradě a hledat řešení různých situací.

Pěstuj společensky.
Budeme diskutovat o projektech, plánech a praktických otázkách z vlastních zahrad, komunitních zahrad nebo balkónů.

Kurz povede Míla Hilgertová
“Vystudovala jsem agroekologii a zemědělskou problematikou se z různých úhlů zabývám řadu let. Pracovala jsem na MŽP, pak jsem na Bioinstitutu koordinovala Českou technologickou platformu pro ekologické zemědělství. Poslední čtyři roky pracuji v PRO-BIO LIZE, kde se věnujeme osvětě v oblasti udržitelné spotřeby potravin, zejména pak rozvoji komunitou podporovaného zemědělství a tématu potravinové suverenity. Zároveň jsem zahradnicí na KomPotu, kde ekologicky pěstujeme sezónní zeleninu na 0,5 ha. Mým dalším zahradnickým projektem jsou Kytky od potoka -  vážeme kytice z vlastní produkce. Motivuje mě také to, že hospodaříme na rodinných pozemcích.”

O Kuchyňce
Komunitní zahrada Kuchyňka je občanské sdružení, které obhospodařuje zhruba 3000 m2 velký pozemek v Troji. Zahrada vznikla sdružením pozemků po zaniklé zahrádkářské kolonii, které léta pustly a chátraly. Díky ochotě a podpoře majitelů pozemku a partě nadšenců zde v posledních letech vzniká prostor, který je nejen krásný, ale i přínosný pro lidi a přírodu. Ve spodní části jsou záhony, na kterých se pěstuje zelenina, ovoce, byliny a květiny, v ostatních částech rostou ovocné i jiné stromy. Současně zahrada slouží jako prostor vzájemného setkávání.

Přihlašovací formulář:

 

Předběžný program jednotlivých setkání

21. květen 2016
Exkurze – KPZ, zahrada,, okolí, osevní plán Kuchyňky
Teorie – osevní plánování – Míla (60 min)
Práce – výsevy, tvorba záhonu, atd.

8. října 2016
Přednáška – Plevele a škůdci
Praxe – Výroba a použití biologických postřiků, jích a zákvasů
Práce na zahradě – pletí atd

22. října 2016
Přednáška – Půda a její zpracování-  R. Hradil
Praxe – Kompostování, rýčová metoda, příprava půdy na další sezonu, rytí, zelené hnojení
Práce – přeházení kompostu atd

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>