Zúčastněte se přehlídky TOP českých biopotravin 2015

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců vyhlašuje soutěž o titul Česká biopotravina 2015. Do 14. ročníku soutěže mohou své výrobky s platnou certifikací přihlásit všichni výrobci biopotravin v České republice.

Česká biopotravina hledá nejlepší výrobek, který vzejde ze čtyř kategorií, a to: Biopotravina rostlinného původu, Biopotravina živočišného původu, Biovýrobky pro gastronomii, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky a  Biovíno. Kromě platného certifikátu pro produkt ekologického zemědělství je nutné, aby byl produkt v době pořádání soutěže dostupný na tuzemském trhu, přičemž nemusí být novinkou.

Soutěž si klade za cíl vyzdvihnout kvalitu a rozmanitost českých biopotravin. „Každoročně se potvrzuje, že české bioprodukty jsou konkurence schopné v mezinárodním srovnání, a to zejména s ohledem na kvalitu. V dlouhodobém horizontu soutěže je rovněž zajímavé sledovat, s jakými inovacemi naši výrobci přichází,“ říká Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Dalším důležitým kritériem hodnocení je podíl použitých surovin tuzemského původu.

Kdo získá titul Česká biopotravina 2015, rozhodne porota v čele s Pavlem Maurerem, propagátorem dobrého jídla, ve středu 2. září 2015. Hodnocení proběhne v přítomnosti zástupců Státní zemědělské a potravinářské inspekce nebo  Ministerstva zemědělství ČR. Předcházet však bude odborný výběr nejlepšího biovína, který provedou odborníci z řad sommelierů.

Dobrou zprávou pro všechny výrobce biopotravin je, že mají dost času, aby stihli certifikovat i novinky letošního roku. Uzávěrka přihlášek je až v polovině srpna. Na vítěze čeká hlavní cena v podobě vícedenní inspirativní studijní cesty na veletrh BIOFACH 2016 do Norimberku. Motivací k získání ocenění může být pro výrobce i možnost natočení propagačního snímku o jeho produktech. PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců navíc oceněné biopotraviny následně dlouhodobě propaguje při nejrůznějších příležitostech.

Soutěž Česká biopotravina 2015 se koná za dohledu kontrolní a certifikační organizace KEZ o.p.s. Partnerem soutěže je společnost Nürnberg Messe GmbH, pořadatel veletrhu BIOFACH.

Harmonogram:

  • Uzávěrka přihlášek – 6. srpna 2015
  • Zasedání poroty a vyhlášení výsledků 19. srpna (biovíno), 2. září 2015 (ostatní kategorie)
  • Předání cen – slavnostní večer Bioakademie 10. září 2015

 

Pravidla a podrobnosti k soutěži jsou k dispozici na www.ceskabiopotravina.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>