Tři zlaté klasy děda vševěda

Zralé zlaté klásky, pšenice, ječmen, žito. Kdo to kdy viděl, aby bylo obilí modré, nebo červené. A je! Pod zlatou slupkou se může skrývat barevné zrno, které je bohatší na zdraví prospěšné karotenoidy a antokyany.

Asi není těžké odvodit, že karotenoidy jsou zastoupeny zejména v červeném zrnu. Pamatujete na babské rady, že kdo jí mrkev, má zrak jako ostříž? Barevné pigmenty rostlin na škále od žluté přes oranžovou a červenou označované souhrnně jako karotenoidy, jsou opravdu často prekurzorem vitamínu A, který chrání sítnici proti věkem podmíněné degeneraci. Podobně mají veškeré karotenoidy, ale i antokyany (obsažené v zrnu modré barvy), nějakou antioxidační kapacitu a snižují tak riziko rozvinutí chronických degenerativních onemocnění. Antokyany prý mají dokonce protizánětlivé účinky a zpevňují cévní vlásečnice.

Společnost PRO-BIO, obchodní společnost s. r. o. nám už čtvrt století do života znovu vrací původní odrůdy a minoritní obiloviny, jejichž výživové hodnoty bývají vysoko nad konvenčně nabízenými obilovinami a produkty z nich. Nyní se nově podílí a podporuje výzkum šlechtění obilovin a jejich odrůd s barevnými zrny. Ten by měl zajistit vyšlechtění výživově kvalitnější pšenice s výnosy dostatečnými na to, aby se dostala do běžné produkce. To skvěle zapadá do jejich dlouholeté snahy, zpestřit naše jídelničky chuťově i z výživové stránky. A tentokrát se to zpestření zadaří i v pravém slova smyslu. Hovoří se už i o černém a purpurovém zrnu, které přináší kvality karotenoidů a antokyanů současně. To už je pěkná paletka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>