Seriál KPZ v ČR: Blízké jídlo na Tišnovsku

Na Biospotřebiteli se často dočtete o tzv. KPZkách – komunitou podporovaném zemědělství. Co to vlastně a prakticky je, vám budeme přibližovat v seriálu KPZky v ČR, představujícím jednotlivé farmáře, zahrady a odběratelské skupiny. Nyní se představuje skupina komunitou podporovaného zemědělství Tišnov. Autorkou je Kateřina Rezková ze spolku Za sebevědomé Tišnovsko.Čtvrtek odpoledne. Beru košík, tašku, děti a vyrážíme pro naši týdenní dávku čerstvé biozeleniny. Na dvoře zdravíme další rodiny, chvíli si povídáme, děti pobíhají a já z přepravek vybírám dle rozpisu zeleninu. Šest petrželí, šest mrkví a stejně tolik cibule s natí, dvě velké cukety, červené řepy a dva patisony, jedna kapusta, jedna oranžová hokaido, dva voňavé česneky a ještě odvažuji 400 gramů fazolek. Mňam, oblíbili jsme si dělat je jen tak na pánvi na másle, jak nám vzkazovala jejich pěstitelka. Odškrtnu své jméno v tabulce a díváme se s Janou, která má dnes výdej na starost, kdo z naší skupiny komunitou podporovaného zemědělství Tišnov ještě nepřišel. Snad to zbývající do šesti hodin stihnou. Já s téměř sedmikilovým nákladem odcházím uvařit večeři. Když přidám vajíčka od sousedů a mléko z vedlejší vesnice, bude to jídlo z ryze místních potravin. Hurá.

Komunitou podporované zemědělství, v Čechách tzv. kápézetky, jsou skupiny spotřebitelů, kteří se domluví s blízkým ekozemědělcem na dlouhodobém odběru zeleniny. Produkci si celou předplatí před začátkem sezony. Sdílí tak s pěstitelem riziko neúrody a pomáhají mu vykrýt počáteční náklady. Podpoří ekologické hospodaření v malém měřítku, které je šetrné ke krajině. Na oplátku si členové každý týden na určeném místě vyzvedávají svůj podíl čerstvé zeleniny a ovoce. Zemědělce mohou kdykoliv navštívit, vítáno je pracovní zapojení a pomoc se sklizní.  Společně s pěstitelem plánují, které plodiny a v jakém množství se vysadí.

V České republice existuje přibližně 10 kápézetek, zejména v okolí Prahy a Brna, další na severní Moravě a v Českých Budějovicích. Tišnovská skupina funguje druhým rokem a je napojená na rodinnou farmu Pospíšilových, která se nachází nedaleko Velké Bíteše v Holubí Zhoři. Sezona běží od června do Vánoc. Loni byly vzhledem k opožděnému jaru první dodávky skromné. Zato v srpnu jsme podíly ani nemohli unést. Letos jsou zatím dávky menší kvůli suchu, ale přesto jsme si užili skvělé biojahody a hrášek.

Co bude podíl obsahovat,se dovídáme přes e-mail dva dny dopředu. Když má paní Pospíšilová čas, přidá doušku o dění na poli nebo nějaký recept. Přeci jen některé plodiny držíme v rukou poprvé, například dlouhou zelenkavou dýni stočenou do kruhu.

V malé obci Blahoňov u Dolních Louček vzniká další typ komunitou podporovaného zemědělství, komunitní farma, kterou si provozují sami její členové. Do budoucna plánuje chov zvířat, ovocný sad a vlastní med. Dobrá příležitost, jak si opatřit kvalitní jídlo, které nemuselo cestovat tisíce kilometrů. Co nedodá kápézetka”, dodají sobotní trhy, které patří důrazem na lokálno v České republice k ojedinělým úkazům. Nenarazíte tu na zboží s nejasným původem, překoupené z velkoobchodů. Když si občas nejsem jistá, jak je to třeba s rajčaty nebo okurkami nabízenými už koncem června, přeptám se přímo prodejců. Jsou ze Znojemska, od rakouských hranic, a ochotně mi vysvětlí, jak to dělají, že k nám mohou přivézt svou zeleninu o hodně dříve, než vyroste u nás.

Kateřina Rezková, spolek Za sebevědomé Tišnovsko

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>