Konzumací lokálních potravin proti žíznivé budoucnosti

Svět žízní, neboť má hlad. Nejvíce vody se totiž spotřebuje v zemědělství. V Evropě je to 44 procent, v USA dokonce až 80 procent. Člověk má sice denně vypít 2 až 3 litr tekutin, denní spotřební proces jednotlivce však svět „stojí“ 3800 litrů vody. Jedná se o tzv. virtuální vodu, což je spotřeba vody pro výrobu potravin, které zkonzumuje jeden člověk za den. Ekologickou vodní stopu lze snížit šetřením vody, menší spotřebou masa, omezením plýtvání potravinami, konzumací lokálně vypěstovaných plodin a podporou drobného farmaření, které používá udržitelné způsoby zavlažování. Příklady takového udržitelného zavlažování z různých koutů světa najdete v článku organizace Food Tank.

Ekologická vodní stopa se vypočítávává z množství vody použité na výrobu konkrétního produktu. Je to součet zelené vodní stopy (dešťová voda), modré vodní stopy (voda použitá při umělém zavlažování) a šedivé vodní stopy (voda použití k rozpuštění znečišťujících látek vzniklých během výrobního procesu). Pro představu pár výpočtů: 1 kg chleba = 1600 l vody, 1kg tvrdého sýra = necelých 3200 l vody, 1kg salátu = 5500 l vody, 1kg hovězího = 15500 l vody, 1kg čokolády = 17000 l.

Jaký je poměr vodních stop dalších potravin, zjistíte na stránkách sítě Water Foodprint. Můžete se také stáhnout speciální aplikaci, kterou nabízí Virtual Water Project, anebo zjistit, jakou stopu má sýr Gran Moravia.

 

Zdroj informací je dubnová Mapa prevence plýtvání potravinami MaPPP.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>