Podepište petici za ukončení chovu králíků v klecích!

V Evropské unii je chováno 332 miliónů králíků. V klecích jich žije 99 procent. Jestli to chcete změnit, obraťte se spolu s organizací Compassion in World Farming na Evropský parlament a všech 28 evropských ministrů zemědělství. Prostřednictvím petice, která  požadujte zrušení klecového chovu.

 

 

Investigativní tým Compassion in World Farming navštívil během letošního léta 16 velkochovů králíků v Itálii, Řecku, České republice, Polsku a Kypru. Co tam viděli, můžete vidět i vy: viz dokument z farem v ČR, dokument ze všech farem. Natočené záběry mohou šokovat, ale ukazují každodenní realitu.

Prosíme, udělejte si čas na podepsání petice Compassion in World Farming. Vyzvěte s námi Evropský parlament a všech 28 evropských ministrů zemědělství, aby požadovali legislativu na ukončení klecových chovů králíků.

Petici najdete zde, její překlad je na webu Společnosti pro zvířata.

3 komentáře u “Podepište petici za ukončení chovu králíků v klecích!

  1. Prosím vás a kde byste ty králíky chtěli chovat?? Volně na zahradě aby všechno sežraly??? Nechápu!!!
    Myslím že už vám ekologům a chráněncům zvířat hrabe jako ty králíci v kleci!!!!!!

    • Jednou z našich hodnot je žít tak, abychom svým žitím co nejméně poškozovali své okolí, domníváme se, že chov zvířat v klecích takovým požkozováním je, a proto podporujeme jiné cesty. Ano i hospodáská zvířata lze úspěšně chovat i ve výběhových chovech s vysokou mírou životní pohody zvířat…

      • Pane Valeška, určitě to míníte dobře, ale… Králík chovaný ve výběhovém chovu (nedovedu si dost dobře představit jak, hlavně pak odchyt, ale budiž), urcitě bude stát daleko více než teď, bude hůře prodejný, zemědělec zkrachuje, pak bude nezaměstnaný, nebo v nějaké továrně bude dělat svářeče, nebo montážníka, výdělky nic moc a bude si chodit kupovat králíka dovezeného odkudsi, kde ho URČITĚ chovají ve výběhu… Opravdu výborný nápad… Selský rozume, kde jsi!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>