Pěstujeme komunitu pro KPZ

V sobotu 27. 2. proběhl třetí ze seminářů o tvorbě potravinových komunit a KPZek v pražské Pracovně. Téměř dvacítka zkušených členů KPZ, zemědělců začínajících s KPZkou i zájemců o založení vlastní potraivnovou komunitu celý den společně utvářela prostor pro pochopení významu společenství, nástrojů k jeho budování a udržování.

Fenomén komunity podrobně popsal Honza Blažek, doktorand FSS Masarykovy univerzity, který především varoval před prvními dvěma lety budování komunity, které bývají konečnou pro 90 % nově vzniklých společenství a zdůraznil, že vznik komunity vyžaduje především moment “communitas”, v němž jediném může komunita vzniknout souběhem řady okolností, dále však vznik a především úspěšné fungování komunity vyžaduje celou řadu komunikačních, organizačních schopností a zejména znalost motivací všech zapojených a schopnost reagovat na ně, reformovat vlastní představy a adaptovat se na změny.

Praktické fungování řady komunit na agilním Tišnovsku představila Tereza Kulhánková, která v praxi ukázala, že komunity se organicky prolínají a propojují mezi sebou v uzlových bodech aktivních osob a zajímavých míst. Jak fungují komunity na Tišnovsku se můžete dozvědět v její prezentaci.

Ze semináře vyplynulo především význam osobního sdílení informací a vzájemného obohacování a posilování kolektivního přístupu v kontrastu k všeprostupující individualizaci. Účastníci především ocenili pochopení významu sdílení úkolů a činností v rámci KPZek nejenom mezi sebou navzájem, ale i se zemědělcem, na něhož obvykle padá největší díl práce v KPZ, a to nejen té zemědělské, což oslabuje jeho možnost skutečně dobře a šetrně hospodařit.

Všechny podrobnosti ze semináře k přečtení zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>