“Pěstovat jen pro KPZ …”

Setkání a povídání s Alenu Karafiátovou, majitelkou hospodářství Dvora Vyšínek, je vždy příjemným zážitkem. Dnešní rozhovor byl veden na téma pěstování zeleniny výhradně pro potravinové komunity neboli KPZky.

Dvůr Vyšínek má dlouhou a vzhledem k době komunismu i pohnutou historii, nicméně se zde majitelce Aleně Karafiátové již podařilo vytvořit 5 ha pozemků zařazených do systému ekologického zemědělství, na nichž letos pěstuje mimo brambor a obilí i přibližně 50 druhů zeleniny a bylinek určených pro jednu skupinu odebírající přímo ze Dvora a 4 odběratelské potravinové komunity v Praze na Břevnově, v Dejvicích, Karlíně a Nuslích po 10-12 odběratelích.

Taková velikost skupin je vyhovující, neboť odpovídá velikosti auta, které využívá Dvůr Vyšínek na zavážení do Prahy. Pro letošní sezonu již hospodářství nemůže přibírat další KPZ skupiny, neboť  jde o koncepční plánovací

systém, kdy se musí předem připravit půda, zavlažování, které je pro pěstování zeleniny nezbytné, najít další pracovní síla pro ruční práce a zasít a zasadit dostatečné množství zeleniny, tak aby byla jistota, že v každém období něco vzejde.

Paní Karafiátová má již s distribucí pro potravinové komunity několikaleté zkušenosti. Za sezónu obvykle v období od května do začátku prosince proběhne zhruba 14 pravidelných závozů každých čtrnáct dní, když je dobrá sezóna tak se prodlužuje až do Vánoc. Malý podíl stojí ze dvora 250 Kč a při dovozu do Prahy 290 Kč, kvůli pokrytí dopravy.

Protože na Dvoře Vyšínek pěstují bez skleníků či foliovníků, bývá jarní sortiment chudší, ale od července se postupně rozšiřuje a od září jsou součástí podílů i jablka.

 

Ne všechna zelenina a ovoce se však uplatní do podílů fungujícím komunitám a tak hospodářství prodává část produkce rovnou ze dvora nebo dodává jednorázově dalším skupinám. Další možností, jak naložit s přebytky je jejich dobré uskladnění pro prodej místním nebo zpracování, například jablek na mošty.

Dvůr Vyšínek vedle zeleniny a bylinek pro KPZky pěstuje obilí a brambory, které nejsou tak náročné na péči, tudíž, jak říká AK, je stále možnost rozšiřovat prostor pro KPZky a přijímat další pro následující sezóny.

Z vyprávění o jednotlivých KPZkách Dvora Vyšínek lze jen upřímně obdivovat houževnatost a schopnost přizpůsobování se, kterou paní Karafiátová projevuje při vycházení vstříct svých odběratelům: jedna skupina vyžadovala zavážení pouze v banánových krabicích, druhá zase v pytlích již s rozdělenými podíly, kdy zelenina nemá dost vzduchu, zabere více místa v autě a může se poničit, další skupina odebírá v malých přepravkách. Ačkoli spolupráce s KPZkami skýtá mnohé komplikace i přesto ji na Vyšínku považují za nejen nejlepší způsob prodeje, kterému dává přednost před bedýnkovým systémem či trhy, ale hlavně za smysluplnou činnost, neboť umožňuje vytvářet přímý vztah mezi odběrateli a zemědělci a o tom by potravinová suverenita měla být.

Alena Karafiátová je dámou zelinářkou, která ví, co a proč dělá, umí komunikovat, je sdílná a vstřícná, tudíž je potěšením právě s ní ekonomicko-sociální vztah utvářet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>