KPZ pro Ostravu!!!

Zajímá vás, jak funguje komunitou podporované zemědělství, jak založit KPZku nebo potravinovou komunitu, jaké možnosti vám nabízí Moravskoslezský region? Potom právě vám byl určen blok tří setkání (a čtvrtý vás ještě čeká), jejichž tématem jsou potravinové komunity, která pro vás připravila  Alena Malíková v rámci projektu „Zapoj se do KPZ“.

5. října 2016 se sešlo v Impact Hub v Ostravě 10 zájemců o téma “komunitou podporované zemědělství”. Někteří netušili, další přišli najisto. Jídlo z blízka je TÉMA.

Zemědělci či potenciální pěstitelé zeleniny převládli nad jedlíky a to určilo směr dalších setkání – 12. října jsme navštívili Ondru Vavříčka ve Vělopolí (KPZ Vělopolí), hovor se nesl v duchu jak pěstovat, co pěstovat, jak a jaká semínka pořizovat, a až následně jak sdílet či komu a za kolik prodávat, jak tvořit komunitu. To jsme řešili opět u stolu 26. října, kdy jsme si zkoušeli role sedláka (začátečníka i zkušeného pěstitele), spotřebitele (spokojeného i reptajícího), koordinátora. Pravdou je, že kdo nezkusí (aspoň hrou), netuší.

Čeká nás ještě jedno setkání v Impact Hub, 8. listopadu, ale zdá se, že zdaleka není poslední společné. Věta “mám hlad po vzdělávání” určila jeden ze dvou směrů našeho dalšího směřování; ten druhý je oslovování spotřebitelů; doufáme, že se oba spojí ve: více místního jídla pro Ostravu!!!

autorka článku: Alena Malíková

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>