Kam za BIO po prázdninách – aktualizováno!

Prázdniny jsou za námi…. příroda je plná barev, všude okolo je přítomná zralost a hojnost. Ještě než se začneme zklidňovat a připravovat na období podzimu, je tu čas pro oslavy a vděk za to, co nám země dává. Tomu odpovídá i poprázdninový program bioakcí. Mimo jiné je plný slavností, jarmarků a dožínek.Pokud jste ještě nebyli ve mlýně, 16.9. si do jednoho můžete udělat výlet za exkurzí, zábavou i nákupem.  Nedaleko Valašského Meziříčí stojí Češkův mlýn, který své dveře otevře, aby představil PRO-BIO obchodní společnost s.r.o. Den zpestří živá hudba, Fair Trade kavárnička a naučný program pro děti.

Jako náhodou se den po té, 17.9., co zjistíte, jak to chodí v mlýně, můžete podívat taky do jedinečné pekárny. Biopekárna Zemanka otevře své dveře veřejnosti, která bude moci nakouknout, jak se vyrábí oblíbené sušenky a krekry ze surovin kontrolovaného ekologického zemědělství.

A když už jsme u toho nakukování za oponu, na sklonku září si můžete prohlédnout hospodářství Pikovice obklopené krásnou přírodou. Od letoška tu hospodaří 20 lidí, a dva z nich vás 23.9. provedou po gruntu. Všechno, co vás bude zajímat, proberete u společného pikniku.

Těm, kteří mají rádi kvalitu a zakládají si na biopotravinách a současně mají v oblibě maso a masné výrobky, nabízíme návštěvu biofarmy Sasov. Farma se zaměřuje na chov dobytka, ale také na zpracování masa. Právě v oblasti zpracování sklízí pravidelně úspěchy na soutěži o Českou biopotravinu. Na Dni otevřených vrat, 23.9.2017, budou oceněné dobroty k ochutnání. V areálu si můžete prohlédnout čuníky ve venkovním ustájení i v jablečném sadu, sušárnu bylin a konopí, bioplynku, jatka i masnou výrobnu. V plánu je i spousta občerstvení a zábava pro děti.

Těm, kteří mají rádi kvalitu a zakládají si na biopotravinách a současně mají v oblibě maso a masné výrobky, nabízíme návštěvu biofarmy Sasov. Farma se zaměřuje na chov zvířat, ale také na zpracování masa. Právě v oblasti zpracování sklízí pravidelně úspěchy na soutěži o Českou biopotravinu. Na Biozemědělském dni, 23.9.2017, budou oceněné dobroty k ochutnání. V areálu si můžete prohlédnout čuníky ve venkovním ustájení i v jablečném sadu, sušárnu bylin a konopí, bioplynku, jatka i masnou výrobnu. V plánu je i spousta občerstvení a zábava pro děti.

A o tomhle víkendu si neodpočinete ani v Praze, protože se na Vás v sobotu 23. i v neděli 24. září chystá veletrh Evolution na pražském Výstavišti, kde Vám kromě tradičních prodejních stánků s nabídkou bio a eko produktů vevnitř i venku brouka do hlavy nasadí i 5 programových podií s přednáškami a workshopy, RawFest či prezentace FairTrade produkce či stále populárnější zóna se Street food občerstvením, potkáte tu také biozemědělce a děti ukotvíte ve tvořivých dílničkách a pohybových aktivitách. Novinkou podzimního veletrhu je velkolepý koncert kapely B-side band.

Dál tu máme něco pro milovníky sýru Festival tradičních sýrů a sýrařskou soutěž. Do Mikulova nás přiláká náměstí plné stánků s nepřeberným množstvím sýrů a originální doprovodný program, ve kterém nechybí cimbálovka, stloukání másla a sýrařské dílny. Nu a co by byl sýr bez chleba? Péct se bude v hliněné peci.

V říjnu vyvrcholí oslavy hojnosti dvěma biojarmarky. Na ten brněnský vás zve Ekologický institut Veronica a v Praze budeme mít na starost veškerou tu slávu my – lidé z PRO-BIO LIGY, kteří provozují web biospotrebitel.cz a kteří si zdravé a zodpovědné žití rádi začnou užívat v novém kabátu Lovime.bio. Snad bude do té doby hotový úplně. Jestli ano, máme dvojí důvod k oslavě.

Brně můžete biopotraviny a místní zemědělce podpořit a doprovodný program si užít kde jinde než na Zelném trhu a to v pátek 6. a v sobotu 7. října.

My jsme veškeré síly koncentrovali do jediného dne. Naše úsilí a nápady se zhmotní 7. října na dvoře Národního zemědělského muzea na Letné.  Doufáme v úžasnou sobotu, kterou jsme napěchovali muzikou, vynikajícím street food a výběrovým kafem v šálku. V tančírně nás rozhýbe swing, swing, swing!  Na stáncích najdete výhradně výrobky a výpěstky těch, kteří se o půdu, krajinu a zvířata starají v režimu ekologického zemědělství. Jejich tváře přibývají tady.

Všechny akce najdete tady.

Zažijte to s námi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>