Farmářský trh na vaší škole

Zapojte se do akce Školní farmářské trhy, která proběhne od září do konce listopadu 2017, a realizujte na podzim s vašimi žáky osmitýdenní projekt Školní farmářský trh. Odměnou vám budou nadšení a vzdělaní žáci, spokojení rodiče a zajímavá akce, na kterou můžete pozvat celé město. Navíc splníte řadu kritérií programu Skutečně zdravá škola. 

Školní farmářské trhy jsou skutečné farmářské trhy, které se konají ve školních tělocvičnách, společenských místnostech, na zahradách nebo hřištích škol a jsou organizovány Skutečně zdravými školami. Dají zaměstnancům školy, žákům a jejich rodičům, ale i široké veřejnosti příležitost přijít a zakoupit si čerstvé lokální produkty. Na jejich přípravě a organizaci se podílí žáci pod vedením pedagogů. Je to skvělý způsob, jak navazovat vztah s řemeslníky a zemědělci ve vašem regionu a pomáhat žákům poznat, odkud potraviny pocházejí a kolik práce dá je vyprodukovat.

Na školních farmářských trzích jsou vítáni všichni členové místní komunity, ať už si chtějí zakoupit čerstvé lokální produkty nebo jen brouzdat mezi stánky. Organizace farmářského trhu je vzrušující poutí, která kombinuje atraktivní vzdělávací aktivity ve třídě se samotnou událostí, navíc pomáhá rozvíjet kritéria Skutečně zdravé školy a zároveň generuje žákům drobný příjem.

A jak dlouho projekt trvá? Celá cesta k realizaci farmářského trhu trvá dva až tři měsíce , což znamená, že vaše škola může získat bronzové hodnocení v poměrně krátkém čase. Zavedení farmářských trhů ve školách je poutavým způsobem, jak žákům v rámci vzdělávacího plánu zprostředkovat situace ze skutečného života, ve kterých se musejí ujmout vedení a mají možnost převzít zodpovědnost za své vlastní podnikání. Projekt můžete začít kdykoli od září 2017, vzhledem k počasí byste ideálně měli vlastní farmářský trh uspořádat ve škole do konce listopadu.

Zbytek článku zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>