Biosummit 2018

Kalendář těch nejvýznamnějších bio akcí  v roce 2018 otevírá mezinárodní konference o ekologickém zemědělství zvaná Biosummit. Tato prestižní konference si klade za cíl propojovat klíčové osobnosti z řad zemědělců, jejich zájmových i profesních organizací, výrobců, obchodníků, vědců spolu se zástupci médií a veřejností. Po roční odmlce se tak ve dnech 30. – 31. ledna 2018 ve Francouzském institutu v Praze mohou opět setkat hlavní aktéři ekologického zemědělství a prodeje biopotravin z ČR i zahraničí.Letos se budou odborníci věnovat zejména produkčnímu potenciálu v ekologickém zemědělství, které se stalo hlavním tématem. Sestavení programu dává tušit, že na téma bude nahlíženo z několika různých úhlů. Hovořit se bude o perspektivních plodinách a šlechtění, zřetel bude brán i na oblast odbytu a ekonomiky, podpor a dotací, stejně tak marketingu a propagace. Teoretické zázemí obohatí modelová řešení a příklady z praxe, představí se tři podniky, kterým to v praxi pěkně funguje.

Z osobností na konferenci jednoznačně nejvíc láká návštěvníky z širších řad vystoupení profesora Carlo Leiferta ředitele Výzkumného centra pro ekologické zemědělství v Southern Cross University v Austrálii, který bude hovořit o perspektivách ekologického zemědělství pro budoucnost… z pohledu efektivity produkce, kvality potravin a limitů konvenčního přístupu. Od výkonného ředitele Organics International IFOAM, Markuse Arbenze, se účastníci dozví to nejzásadnější, co zaznělo na světovém kongresu ekologického zemědělství teď v listopadu v Indii a kam EZ kráčí (Quo vadis organic?).

Dalším zahraničním spíkrem je Stephen S. Jones, profesor Oddělení rostlinných a půdních věd, Washington State University, USA a ředitel WSU Bread Lab, který pohovoří o šlechtění odrůd za účasti uživatelů a dostane se tak k problematickému tématu odrůdového práva.

Vedle těchto a dalších zahraničních spíkrů vystoupí i české osobnosti. Ohlédnutí za rokem 2017 a výhledy do dalšího roku zprostředkuje ředitel odboru environmentálního a ekologického zemědělství MZe, Jan Gallas.

Naše organizace PRO-BIO LIGA patří mezi partnery konference, takže my budeme u toho. Jestli i vy chcete být u toho, podrobnější okruhy programu a informace o výši vstupního poplatku na konferenci spolu s možností registrace najdete na: http://www.biosummit.eu/.

Sborník z minulého ročníku: https://aa.ecn.cz/img_upload/7331e1faea7fac726e0197358f83ecdd/sbornik_konference_biosummit_2016.pdf

Link na minulý ročník zde:

http://www.biosummit.eu/biosummit-2016-program/

Záznam z přednášky z minulého ročníku na youtube kanálu Lovime Bio: http://bit.ly/2z6IYZP

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>