Až naprší a uschne

Tak vypadají některé škarohlídské vyhlídky na to, jestli se najde farmářský trh výhradně s jídlem z certifikovaného ekologického zemědělství. Jarmareční sobotu 7.10. navštívil u Národního zemědělského muzea krátký deštík dvakrát, ale naštěstí vždy jen krátce, takže vskutku napršelo – a uschlo. A tak se místo, kde je k dostání zelenina od zelinářů, kteří pečují o půdu a  krajinu, maso a mléko chovatelů, kteří se starají o zvířata tak, aby byly naplněny jejich přirozené potřeby a potraviny bez zbytečné chemie, stalo realitou. Navíc se ukázalo, že se mezi produkty ekologického zemědělství najde vše, co člověk v kuchyni potřebuje, a kromě čistého svědomí a čistého jídla pak často dostane i vynikající chuť.

Návštěvníci na Biojarmark mohli přicházet ze dvou různých stran vrátky a vraty dvora Národního zemědělského muzea, vždy do odlišné atmosféry rozmanité soboty. Ty, kteří zavítali na jarmark dopoledne, vítaly rytmy neortodoxního dixielandu, nebo se možná rovnou ocitli na počátku minulého století v americkém Harlemu díky výuce swingového tance lindy hop. Pozdější návštěvníci se zase mohli vydat na výlet napříč hudebními žánry s kapelou The Brownies. A ti co vydrželi až do finále, dostali nášup divokého a radostného Šouletu.

 

Náš tým LOVIME.BIO byl na místě už od kuropění a mohl sledovat velkolepou proměnu, jak se prázdné prostranství dvorku Národního zemědělského muzea plní stánky, pak na moment auty, která když odjedou, je ve stáncích najednou barevno a voňavo po čerstvé zelenině, polévkách, karí, hovězích klobáskách a vinném moštu. To už zbývalo jen pár momentů do příchodu prvních návštěvníku, kteří začali zaplňovat dvůr s 15 stánky se zeleninou, sýry a mléčnými produkty, masem, ovocno-zeleninovými šťávami, zavařeninami, vínem, čaji a raw tyčinkami a krekry a mezi nimi roztroušenými stánky s vegetariánskými pokrmy, horkými polévkami, grilovanou klobásou, s bábovkami, raw dorty a vynikající kávou.

Všechno to hemžení plulo a trvalo do pozdního odpoledne, do chvil, kdy se po závěrečném rozparáděném koncertu ze stánků sklízelo vystavené zboží, všichni se loučili a chodili se objímat a potřásat si rukama. Nebýt toho slunce, které prošlo svou dráhu a nacházelo se na opačné straně nebes než ráno, a nebýt našich unavených nohou, byl by dvůr Národního zemědělského muzea k nerozeznání od chvíle před zahájením. Jako utekl jarmark, utečou i následující měsíce a než tahle zpráva oběhne svět, bude tu další trh, na kterém se nemusíte pídit po kvalitě, protože vám nabízí pouze bio cetrifikované potraviny a produkty. Jdeme jej pomalu připravit. A jasně, zase přidáme i hotové laskominky a street food občerstvení, kafíčko i dobrou muziku.

 

O jarmarku se dozvíte vše na www.biojarmark.info, kde se můžete přihlásit k dostávání pravidelného zpravodaje z našich lovů za BIO.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>