KPZ v ČR

Na této stránce najdete informace a kontakty na projekty KPZ v České republice. Jedná se především o prezentace ze seminářů a kontaktní údaje.

Najděte si svého sedláka, prezentace ze seminářů v Ostravě v říjnu-prosinci 2012

Komunitou podporované zemědělství a komunitní zahrady, prezentace ze semináře, který proběhl v rámci Ekofestivalu 4.6. 2012:

KOPŘIVNICE…město, které podporuje své sedláky. Prezentace z květnového semináře.

Leden 2012

 

Foto a video

Videa k vidění ZDE

Tuzemské první kroky

  • Komunita podporujme svého sedláka (Praha): web, email.
  • Komunitní zahrada Středokluky (Praha a okolí): web, email.
  • Podporujme svého sedláka (Brno): web, email.

…a jistě jich je mnohem více, pokud o něčem víte napište nám prosím na info@biospotrebitel.cz .

Cíle

Cílem aktivity je představit české veřejnosti koncept komunitou podporovaného zemědělství jako funkčního modelu pro udržitelnou produkci a spotřebu potravin, která se v západní Evropě v posledních letech ukazuje být životaschopnou, udržitelnou, solidární a spravedlivou formou produkce a distribuce lokálních potravin a zajištění potravinové suverenity.

Principem akcí je vzdělávání dospělých na principu předávání osobních zkušeností sedláků a spotřebitelů ze zahraničí (Francie, Velká Británie, Německo, Rakousko) za účelem zvýšení povědomí a vzbuzení zájmu o komunitou podorované zemědělství v tuzemsku. Cílovou skupinou jsou drobní lokální, ekologičtí zemědělci, spotřebitelská veřejnost, nevládní organizace, zemědělské svazy, etc.

Kontakty

Níže naleznete kontakty na osoby, které se v dané oblasti zabývají komunitním zemědělstvím, či na zemědělce, kteří provozují bedýnkové systémy a mají ke KPZ blízko.

 Oblast Organizace Kontaktní osoba
Kontakt
Brno ZO ČSOP Veronica
Ekofarma Holubí Zhoř
 Veronika FišerováLudmila Pospíšilová web, emailweb
České Budějovice ROSA ČBEkofarma Bemagro Josef KadubecMartina Filipová web
email, web
Ostrava RC Moravská bránaEkofarma PoulíčkoviBeskydský bioklubíkŠelongoviBedýnky Ličkovi Alena MalíkováHelena PoulíčkováBeskydský bioklubíkGabriela ŠelongováIva Ličková email
email

email
emailemail
Praha KPSSKomunitní zahrada Středokluky Jan ValeškaMíla Kettnerová web

 

Komunitou podporované zemědělství v ČR prosazují

 

 

Tento projekt je realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>