Potravinová suverenita

Potravinová suverenita představuje právo občanů, místních komunit a národních států stanovovat vlastní, nezávislé politiky pro zemědělství, zaměstnanost a potravinářství, které odpovídají jejich jedinečným environmentálním, společenským, hospodářským a kulturním podmínkám. Zahrnuje skutečné právo na potraviny a produkci potravin, což znamená, že všichni lidé mají právo na bezpečné, nutričně a kulturně odpovídající a na zdroje pro produkci potravin a na schopnost udržitelného živobytí vlastního i svých společenství. Potravinová suverenita znamená nadřazení práv lidí a společenstev na potraviny a produkci potravin zájmům trhu.

Deklarace potraviové suverenity zde

KPZ – komunitou podporované zemědělství

Jedním z významných nástrojů dosahování potravinové suverenity je systém komunitou podporovaného zemědělství, které se snaží propojovat spotřebitele a sedláky s cílem solidární produkce lokálních, ekologických potravin. Dále se můžete dozvědět:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>