Příklad z praxe

STŘEDISKO EKOLOGICKÉ VÝCHOVY ROZMARÝNEK

Středisko ekologické výchovy Rozmarýnek, zahájilo svou činnost v roce 1998, jakožto první odloučené pracoviště brněnské Lipky v městské části Jundrov. Zahrada slouží jako dějiště výukových programů pro školy, exkurzí i kurzů permakultury a je neodmyslitelně spjatá se jménem ekopedagožky Dany Kellnerové.

Toto místo se může pochlubit  přírodně-permakulturní zahradou, jejíž součástí je řada zajímavých staveb a netradičních prvků. Naleznete zde výukový altán, amfiteátr, pozorovatelnu, bylinkovou spirálu, kompostovací záchod, víceúčelový hrázděný objekt pro malá domácí zvířata se skleníkem a zelenou střechou, kaskádu jezírek s kořenovou čističkou, úkryt pro děti ze dřeva a větví. Nechybí biotopy pro užitečné živočichy – tlející kmen, sluneční stráň, kamenné zídky, louka či divoké zákoutí. Pěstuje se zde také ovoce a zelenina, o které se děti starají a sklízí úrodu.

Představu o tom, jak zahrada v Rozmarýnku vypadá naleznete na stránkách Lipky zde. V každém případě doporučujeme osobní návštěvu, vzláště pak ve vegetačním období.

Kam dál?

Historie a vznik

Principy a filosofie

Praxe

Odkazy