Novinky na trhu

Pěstuj ekologicky!

Celosezónní praktický kurz ekologického pěstování pro začátečníky.

Máte pocit, že pěstování zeleniny v souladu s přírodou je nemožné? Máte hodně načteno, ale nevíte, kde začít? Nebo jste začali, ale realita je jiná, než psali v knížkách?

Soutěž Česká biopotravina 2015 vyhrála Bio rajčata ve vlastní šťávě

Svaz ekologických zemědělců PRO-BIO informoval o výsledcích soutěže Česká biopotravina 2015.

Soutěže Česká biopotravina 2015 se zúčastnilo celkem 81 výrobků. Porotci včele se zástupci Státní zemědělské a potravinářské inspekce hodnotili pestrou škálu biopotravin – od chleba, přes mléčné výrobky až po ovocné šťávy a sirupy. Nejpočetněji obsazenou kategorií bylo biovíno se 33 vzorky. Objevily se i potraviny na českém trhu ojedinělé – například biohermelín, raw zmrzlina, či ghí-přepuštěné máslo, ale i zcela tradiční jako dršťková polévka.

"Pěstovat jen pro KPZ ..."

Setkání a povídání s Alenu Karafiátovou, majitelkou hospodářství Dvora Vyšínek, je vždy příjemným zážitkem. Dnešní rozhovor byl veden na téma pěstování zeleniny výhradně pro potravinové komunity neboli KPZky.

Zúčastněte se přehlídky TOP českých biopotravin 2015

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců vyhlašuje soutěž o titul Česká biopotravina 2015. Do 14. ročníku soutěže mohou své výrobky s platnou certifikací přihlásit všichni výrobci biopotravin v České republice.

Česká biopotravina hledá nejlepší výrobek, který vzejde ze čtyř kategorií, a to: Biopotravina rostlinného původu, Biopotravina živočišného původu, Biovýrobky pro gastronomii, pochutiny a ostatní potravinářské výrobky a  Biovíno. Kromě platného certifikátu pro produkt ekologického zemědělství je nutné, aby byl produkt v době pořádání soutěže dostupný na tuzemském trhu, přičemž nemusí být novinkou.