Eko značky

Slovníček přináší vysvětlení termínů z oblasti životního prostředí, zemědělství a potravinářství. Slovníček vychází z odborné literatury a internetových stránek, zdroj je uveden u každého pojmu. Vyhledávat můžete buď podle abecedy nebo fulltextem.

BDIH

BDIH

Svaz německých průmyslových a obchodních podniků (Bundesverband deutscher Industrie- und Handelsunternehmen) zabývajících se výrobou a prodejem léčiv, potravinových doplňků a přípravků péče o tělo, který sdružuje na 400 výrobců těchto produktů.

Bez lepku

Bez lepku

Značka, kterou bývají označovány potraviny bez obsahu lepku.

Bio Eco Cosmesi

Bio Eco Cosmesi

Italská značka ekologiky šetrné kosmetiky z ekologického zemědělství

BioRe

BioRe

Logo bioRe® je původně obchodní značkou, která je používána pouze pro organickou přízi společnosti Remei a dnes zahrnuje i vlastní oděvy v biokvalitě.

Der Blaue Engel

Der Blaue Engel

Nejstarší ekoznačka Modrý Anděl, která vznikla v Německu roku 1977 je majetkem německého Fedrálního ministerstva životního prostředí. Značka je udělována výrobkům a službám, které jsou ve všech směrech šetrné k životnímu prostředí, a které splňují vysoké zdravotní a bezpečnostní standardy.

Bra Miljöval

Bra Miljöval

Značka udělovaná Švédskou společností pro ochranu přírody (Swedish Society for Nature Conservation).

Cosmebio

Cosmebio

Známka udělovaná francouzskou obchodní asociací výrobců ekologické kontrolované kosmetiky Cosmebio, (u nás např. francouzská značka Oléanat).

CPK

CPK

Značka CPK – Certifikovaná Přírodní Kosmetika, kterou uděluje kontrolní organizace KEZ, o.p.s.

CPK bio

CPK bio

Značka CPK bio – Certifikovaná Přírodní Kosmetika bio, kterou uděluje kontrolní organizace KEZ, o.p.s.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  další