Akce

Přednášky s promítáním fotografií W. GAMERITHA

03.11.2017 17:00 - 04.11.2017 10:00

přednáška

Pořádá: Přírodní zahrada z.s.

Kontakt: Pavlína Fulínová, info@prirodnizahrada.eu, 607 245 049

Místo: Toulcův dvůr (Kubatova 32/1, 102 00 Praha 10 – Hostivař – Sál 2)

Web: http://cz.natur-im-garten.at/start.asp?ID=45165

Pozvánka na úžasnou přednášku s promítáním fotografií propagátora přírody v zahradě, úspěšného fotografa a autora několika knih,  Wernera Gameritha. V přírodní zahradě podporujeme druhově bohatá společenství. Nejenom že drží zkrátka možné škůdce, ale ušetří nám mnoho práce a zvýší krásu a množství zážitků v naší zahradě. Domácí rostliny jako doplněk okrasných i užitkových rostlin, různá stanoviště a struktury jsou jednoduchým prostředkem k doplnění živé rozmanitosti.

S nádhernými fotografiemi a padesátiletými zkušenostmi z vlastní zahrady s koupacím jezírkem, které bylo v roce 1983 postaveno jako vůbec první svého druhu, dává Werner Gamerith mnohé podněty, jak je možné podpořit bohatý život živočichů a uspořádat zahradu ke kráse, odpočinku a bohatosti zážitků.

 

Zveme Vás na setkání s Wernerem Gamerithem, tlumočí Radomil Hradil!

Přednáška s promítáním fotografií W. Gameritha 3.11.2017 od 17.00 v Praze:

Přírodní zahrada – šetrná cesta k zahradnímu štěstí

…představuje zahradu jako malý ekosystém, ve kterém četné rostliny i živočichové navazují síť vztahů, do které jsme zapojeni i my zahradníci. Na příkladu babočky paví oko, která se může vyvinout jen na kopřivě, vidíme, že hranice mezi bylinou a plevelem nebo mezi užitečným živočichem a škůdcem není zcela ostrá. I pro její lidské obyvatele je přírodní zahrada rajským biotopem, pokud najdeme tu správnou rovnováhu mezi plánovaným pořádkem a spontánním růstem.

Přednáška s promítáním fotografií W. Gameritha 4.11.2017 od 17.00 v Praze:

Živočichové v přírodní zahradě

…nás těší svou krásou, svými hlasy a svým chováním. Mnozí z nich mohou v zahradě způsobit i škodu, druhově bohaté životní společenství je ale nespolehlivější ochranou před škůdci. Proto je svět živočichů podstatnou součástí přírodní zahrady, která získává stále více přátel, neboť nabízí při menším množství práce větší kvalitu života. Zřeknutí se chemie a produktů z rašeliny přispívá k ochraně našeho životního prostředí stejně tak jako druhová bohatost přírodní zahrady.